• Profesionální studio  si lze jen těžko představit bez mikrofonů značky Neumann. Tato firma je po desetiletí považována za předního výrobce mikrofonů do nahrávacího studia či rozhlasu – a není se čemu divit, některé modely se totiž staly doslova milníkem v historii nahrávací techniky.
  Firma byla založena v Berlíně roku 1928 Georgem Neumannem. Kromě mikrofonů se zabývala i stroji na výrobu gramofonových desek a dlouho také dodávala vybavení pro rozhlasové stanice, divadla a koncertní haly. První ze sériově vyráběných mikrofonů, model CMV3, se stal standardem pro nahrávací i rozhlasová studia hned v prvním roce výroby, 1928. O čtyři roky později se dočkal nové verze v podobě modelu CMV3a, který měl navíc výměnné kapsle. Tyto modely se vyráběly ještě po druhé světové válce a dodnes je lze nalézt v některých nahrávacích studiích.
  Možná nejznámějším mikrofonem Neumann je však model U47 z roku 1947. Ten jako první kondenzátorový mikrofon nabízel přepínatelné směrové charakteristiky a jeho vnitřní i vnější design je napodobován dodnes. Mezi další notoricky známé a vyhledávané modely patří U87, U89 či M149, první elektronkový mikrofon bez transformátoru.
  Na mikrofony Neumann nahrávala celá řada časem prověřených hudebníků, jakými jsou například Frank Sinatra nebo Beatles. Neumann ovšem během své přibližně 75-leté historie uvedl na trh přes 90 mikrofonů, vyčerpávající popis každé originální inovace a slavné nahrávky by proto vydal na celou knihu.
  Dnes se firma Neumann orientuje na segment, který ji přinesl slávu: high-end mikrofony.
  Neumann U87Ai reissue verzí legendárního mikrofonu Neumann U87. Jde o velkomembránový kondenzátorový mikrofon s přepínatelnou směrovou charakteristikou, přepínačem útlumu a potenciálem pro využití v celé řadě situací.
  Mikrofonní kapsle tohoto modelu je shodná s kapslí modelu U87i, ovšem zbývající komponenty se dočkaly mnoha vylepšení. Díky tomu nabízí U87Ai o 10dB vyšší citlivost a lepší odstup signálu od šumu. Kapsle s dvojitou membránou je pružně uchycena, což se projevuje zejména na odolnosti proti mechanickým ruchům.  Neumann U87Ai nabízí trojici přepínatelných směrových charakteristik: všesměrovou, kardiodní a osmičkovou. Mezi další funkce patří přepínač útlumu o 10dB, kterým lze zvýšit maximální akustický tlak až na 127dB, a low-cut filtr, který efektivně potlačuje proximity efekt při blízkém snímání.
  Předchůdci tohoto modelu jsou tradičně považováni za jedny z nejužitečnějších mikrofonů vůbec a nejinak je tomu u modelu U87Ai. Je vhodný pro nahrávání zpěvů, mluveného slova a celé řady strunných a perkusivních nástrojů.